Księgowy ds. Podatków

City:  Warsaw
Country/Region:  PL
Application Deadline:  09.02.2023

PANDORA Global Business Services (GBS) jest częścią Pandora Group, jednej z największych na świecie marek biżuterii i odpowiada za kompleksową obsługę procesów finansowo-księgowych.

Zakres obowiązków:

  • Obsługa spółek z regionu EMEA w obszarach:
    • przygotowywania oraz składania deklaracji związanych z VAT i plików JPK VAT
    • analizy rejestrów VAT
    • przygotowywania deklaracji Intrastat
    • księgowania oraz uzgadniania podatku VAT na kontach bilansowych
    • kalkulacji kwartalnej podatku dochodowego CIT (podatek bieżący i odroczony) dla celów raportowania grupowego (z uwzględnieniem grupowej polityki cen transferowych)
    • księgowania oraz uzgadniania podatku CIT bieżącego i odroczonego na kontach księgowych
    • współpracy z doradcami zewnętrznymi w zakresie kalkulacji oraz składania rocznych deklaracji podatku CIT
    • raportowania innych podatków (WHT, lokalne podatki dochodowe)
  • Obsługa audytów wewnętrznych, zewnętrznych oraz kontroli podatkowych
  • Wsparcie projektów podatkowych w organizacji, zapewnienie ich zgodności z założonymi standardami oraz terminami
  • Współpraca z klientami wewnętrznymi oraz władzami skarbowymi

Oczekiwane kwalifikacje:

  • Od 1 do 3 lat doświadczenia w pracy związanej ze sprawozdawczością podatkową
  • Dobra znajomość Microsoft Office, a w szczególności MS Excel
  • Dobra znajomość j. angielskiego (min. B1/B2)
  • Umiejętność szybkiej nauki oraz zdolności analityczne
  • Zaletą będzie doświadczenie w pracy w międzynarodowej organizacji (rozliczanie międzynarodowych transakcji VAT)

Oferujemy:

  • Umowę o pracę
  • Kompleksową opiekę medyczną wraz z pakietem dentystycznym dla naszych pracowników i rodziny
  • Ubezpieczenie na życie
  • Kartę Multisport i program kafeteryjny, dostępne na platformie MyBenefit
  • Parking dla pracowników - po wcześniejszej rezerwacji
  • Elastyczne godziny pracy i work-life balance
  • Dzień wolny na urodziny
  • Możliwość zdobycia doświadczenia w dynamicznym i międzynarodowym środowisku
  • Możliwość rozwoju swoich umiejętności poprzez szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
  • Komfortowe warunki pracy w nowoczesnej przestrzeni biurowej