SALES ASSOCIATE

City:  Glyfada
Country/Region:  GR
Application Deadline:  10/8/24

Αναζητούμε Sales Associates ( πωλητές/τριες) μερικής απασχόλησης (20 ώρες/εβδομάδα) για το κατάστημά μας στη Γλυφάδα

Περιγραφή Θέσης

Αναζητούμε Sales Associates ( πωλητές/τριες)  με παθος για τις πωλήσεις και αγάπη για το κόσμημα , για να ενταχθούν στην του νέου καταστήματος μας στα Ιωάννινα. Ως ΣSales Associates ( πωλητές/τριες) θα παρέχετε εξαιρετική εξυπηρέτηση πελατών και θα συμβάλλετε στην επίτευξη των στόχων πωλήσεων (ποσοτικών και ποιοτικών, ατομικών και ομαδικών). Ο κύριος στόχος σας θα είναι να βοηθάτε τους πελάτες να επιλέξουν τα κοσμήματα που εκφράζουν καλύτερα την προσωπικότητά τους.

Κύριες Αρμοδιότητες

Πωλήσεις

  • Κατανοείτε και χρησιμοποιείτε όλα τα χαρακτηριστικά των προϊόντων, ενισχύοντας τις τεχνικές και στυλιστικές λεπτομέρειες, και παρακολουθείτε τις εκπαιδεύσεις LINK για να είστε πάντα ενημερωμένοι σχετικά με τις νέες κυκλοφορίες.
  • Κατανοείτε και δίνετε προτεραιότητα στις ανάγκες του πελάτη για να προσφέρετε την καλύτερη δυνατή εμπειρία στο κατάστημα.
  • Συμμετέχετε αποδοτικά σε δραστηριότητες πωλήσεων, χρησιμοποιώντας όλα τα διαθέσιμα εργαλεία και κανάλια πωλήσεων (online και offline).
  • Συμβάλλετε ενεργά στην επίτευξη των στόχων πωλήσεων σύμφωνα με τους ατομικούς στόχους και τους στόχους του καταστήματος τους οποίους παρακολουθείτε συνεχώς.
  • Διατηρείτε υψηλά και συνεπή επίπεδα εξυπηρέτησης πελατών.
  • Ζητάτε συνεχώς ανατροφοδότηση από τους πελάτες, χρησιμοποιώντας σχετικές διαθέσιμες ποιοτικές έρευνες.
  • Διαχειρίζεστε όλα τα ζητήματα που σχετίζονται με την εξυπηρέτηση πελατών με σοβαρότητα, υποστήριξη και επαγγελματισμό, ιδίως: παράπονα, επιστροφές, ατομικές παραγγελίες, κ.λπ.
  • Αναζητάτε άμεσα  και γνωρίζετε τις απαραίτητες πληροφορίες για την καθημερινή εργασία (π.χ.: προτεραιότητα της ημέρας, στόχος της ημέρας, σημαντικές ενημερώσεις από την εταιρεία).

Οργάνωση και Παρουσίαση Καταστήματος

  • Συμμετέχετε στην οργάνωση του καταστήματος, διασφαλίζοντας ότι το κατάστημα και το back office είναι πάντα καθαρά και τακτοποιημένα.
  • Ελέγχετε τα προϊόντα που παραδίδονται στο κατάστημα , τα οργανώνετε και τα τακτοποιείτε για έκθεση.
  • Συμμετέχετε στον έλεγχο αποθέματος και στην εσωτερική απογραφή.
  • Συμμετέχετε στις δραστηριότητες Visual Merchandising ( διακόσμηση και παρουσίαση)  του καταστήματος.
  • Διατηρείτε εμπιστευτικές οποιεσδήποτε πληροφορίες, ιδίως ευαίσθητα δεδομένα που αφορούν την εταιρεία, την ομάδα και τους πελάτες.
  • Υποστηρίζετε τις επιλογές βιωσιμότητας της εταιρείας, λαμβάνοντας μέτρα για τη μείωση του περιβαλλοντικού μας αντίκτυπου και την ελαχιστοποίηση των απορριμμάτων.

Άλλα

  • Με τη βοήθεια του Διευθυντή Καταστήματος, είστε συνυπεύθυνοι για την εκπαίδευση και τη συνεχή ενημέρωσή σας.

Προσόντα

  • Σχετική εμπειρία σε παρόμοια θέση σε εταιρείες λιανικής πώλησης μόδας, αρωμάτων ή αξεσουάρ είναι επιθυμητή , όχι ωστόσο απαραίτητη.
  • Εξαιρετικός προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση.
  • Ικανότητα εργασίας σε ομάδα.
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα.
  • Προσανατολισμός στα αποτελέσματα και επίλυση προβλημάτων.
  • Καλή γνώση χρήσης του MS Office (δεξιότητες χρήσης υπολογιστή).
  • Καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας.